Pripravujeme pre vás nový eshop rozšírený o hliníkové ploty, brány, a bránky!!

Zimná záhrada Robust PCD 16mm s RS Štandard 16 mm izo sklo číre

Zimná záhrada

Zasklením pergoly vytvoríte nezateplenú zimnú záhradu alebo len elegantne oddelíte priestor od záhrady a inej časti domu. Zimná záhrada alebo presklenie terasy je v podstate hliníková pergola, ktorej súčasťou je obvodové zasklenie. Jedná sa o takzvané predĺženie sezóny a vy si tak môžete vychutnať svoju terasu nie len cez leto ale aj na jar a jeseň takže 9 až 10 mesiacov z roku. Naše sezónne zimné záhrady nie sú vhodné na celoročné užívanie a vykurovanie počas zimy je nezmyselné a nákladné. Vďaka hlavnému materiálu, ktorým je hliník bude Vaša zimná záhrada bezúdržbová. U hliníkových systémov je oproti dreveným konštrukciám veľkou výhodou bezúdržbovosť a dlhá životnosť zimnej záhrady. Pergolu možno zaskliť Rámovým systémom ŠTANDARD, ROBUST,SLIDE  alebo bezrámovým systémom DELUX. U rámových systémov je na výber 6 mm číre sklo, ktoré sa ale dá nahradiť izolačným sklom rôznych zložení hrúbok 16, 24mm. U bezrámového systému DELUX je štandardné prevedenie kalené 10 mm sklo.

Ako u všetkých našich systémov je štandardné farebné prevedenie RAL 9016 (biela), RAL 9006 (sivá), RAL 7016 (antracit) ale keďže disponujeme vlastnou práškovou lakovňou, farbu vieme prispôsobiť požiadavkám zákazníka.

Ku každej objednávke Vám vytvoríme vizualizáciu formou nákresu priamo Vašej zimnej záhrady a vy tak máte väčší komfort a istotu pri vyberaní zimnej záhrady presne podľa Vašich predstáv. Samotný dizajn profilov v závislosti na stabilite danej konštrukcie je svojím dizajnom top produktom na trhu nielen na Slovensku ale aj v okolitých krajinách. Profily sú navrhované tak aby bola zachovaná nielen statika ale aj dizajn. Vzdialenosť nosných profilov v streche od  seba je v rozmedzí od 650 mm do 750mm z dôvodu zvýšenia statickej záťaže. Konštrukcia je navrhovaná pre záťaže od 150kg do 300kg  v závislosti od dĺžky krovu. Pergola je kotvená na stenu domu alebo samostatne stojaca. Vyrobíme Vám na mieru rôzne tvary aby naše zimné záhrady sedeli k Vášmu domu ako uliate. Okrem klasickej šikmej pergoly vyrábame atypické tvary strechy ako tvar U, tvar L, rohová pergola, alebo sedlová strecha.

Hliníkové pergoly majú strechu tvorenú zo skla alebo z ľahkého materiálu Polykarbonát. Tento materiál je zároveň najlacnenejšou variantov ktorá sa dá použiť do pergol. Dutinkový polykarbonát prináša koncept nízkej hmotnosti dosky v kombinácii s komorovou štruktúrou. Konštrukcia dosky ponúka vysokú odolnosť voči nárazu a vysokú priepustnosť svetla v kombinácii s dobrými izolačnými vlastnosťami. Nevýhodou materiálu je nižšia  životnosť a horšia  údržba.

Najvhodnejším materiálom ktorý je aj zároveň najčastejšou voľbou našich zákazníkov je sklo. Štandardne používame sklo 4.4.1 číre a je druhou najlacnejšou variantov. Za príplatok si môžete objednať rôzne farby skla s možnosťou antireflexnej vrstvy skla pokovením. Ďalšou možnosťou je použitie skla  v izolačnom prevedení rôzneho zloženia a kombinácií. Týmto dokážeme zabezpečiť maximálny prestup svetla a ochrany pred slnkom. Sklo sa dá rôzne kombinovať, čo je žiaduce aby ste mohli užívať komfort posedenia v našej Zimnej záhrade. Samozrejme sa dá ochrániť pred slnkom jednou nami ponúkaných markíz Xline alebo Xligt ktoré sa daj namontovať priamo na konštrukciu pergole.